Stránky kempu Dolce Vita - Trutnov 1. Gilera sraz - Dolce Vita 2001


 

Ve dnech 19. a 20. května se v kempu Dolce Vita kousíček od Trutnova konalo první setkání majitelů motocyklů značky Gilera. Uspořádat Gilera sraz v takovém kempu, jako je Dolce Vita se nám povedlo zejména díky ohromé pomoci a ochoty ze strany mejitele kempu, pana Karla Jirsáka.

V sobotu ráno, přestože byl oficiální příjezd od 9:00 nás první účastník téměř probudil už v 7 hodin, kdy dorazil ještě za deštivého a dost nepříjemného počasí. Samozřejmně jsme ho velice rádi uvítali. Další účastníci se začli sjíždět až tak okolo desáté hodiny, kdy se také několik jedinců neochotných zaplatit vstupné (všichni na Gilerách - nepochopitelné), postavilo před bránu a odrazovalo další přijíždějící motorkáře.

Na 1. Gilera sraz přijelo méně účastníků něž jsme čekali, ale malou účast přisuzujeme nepříznivému počasí v pátek a v sobotu i nedostatečné informovanosti o srazu.

Po krátké úvodní řeči proběhla první soutěž - "Jízda pomalosti". Asi půl hodiny po soutěži se v doprovodu Městské policie vyrazilo na spanilou jízdu Trutnovem, které se zůčastnili všechny motocykly na srazu. Po příjezdu ze spanilé jízdy začalo soutěžení a předvádění. "Jízda zručnosti" se jezdila kolem kuželů tam i zpět, otočku se několika závodníkům podařilo projet smykem. Další soutěží byl "Pivní transport", jinak řečeno jízda o nevylité pivo. Soutěžící se rozjel, uchopil jakýmkoliv způsobem do levé ruky kelímek plný piva, projel několika kuželi, položil kelímek na stolek, otočil se kolem posledního kužele  a opět musel vzít kelímek, tentokrát do pravé ruky a dovézt rovnou cestou  zpět na první stolek. Zbylé pivo si mohl vypít. Dva soutěžící nepřivezli piva ani kapku. Soutěž se jela na čas a trestné body.Ve sprintu se ukázala akcelerace každého stroje a také, ač nechtěně, jízda po zadním. V soutěžích na motocyklech vítězily většinou RCéčka šestistovky, kterých byla v typech převaha. Dokonce i za nejkrásnější Gileru srazu byla zvolena RC 600 - o ní rozhodli účastníci formou ankety. Svou sílu předvedli dobrovolníci při házení sudem.  Několik motorkářů muselo buhužel odjet ještě v sobotu večer, z toho tři již před vyhlášením výsledků soutěží. Celé odpoledne panovala dobrá nálada, majitelé motocyklů (nejen Giler) si vyprávěli zážitky. Pilo se a jedlo se skoro až do rána. Pro malou účast se odvolala živá kapela, ale nikdo si nestěžoval na CDéčka, kterých byla naštěstí velká zásoba.

V něděli ráno se účastníci nasnídali, rozloučili a pomalu rozjížděli k domovům.

Po celou dobu srazu panovala skvělá nálada a proto jsme se dohodli, že další sraz naplánujeme na září 2001. Přesný termín zvěřejníme co nejdřív na našich www.

Text a fotografie: David a Markéta

 

 

Fotky - různé 1

Fotky - různé 2

Fotky - různé 3

Fotky - různé 4

Fotky - různé 5