Gilera tours Slovensko 2002

První den - ČZ poprvé kixla

moto účastnící se cesty:

Gilera RC600

Gilera XRT600

ČZ 350

Gilera RC600

Honda CBR 1000F

Yamaha YZF 750

kemp Rožnov pod Radhoštěm

 

Sraz byl den předem v naší klubovně, kde byla pořádná pivní příprava Krakonošem. V Pondělí kolem 9h ranní se vyráželo, cíl prvního dne byl Rožnov pod Radhoštěm, kam jsem s několika zastávkama dojeli celkem bez problémů a ubytovali jsme se v kempu u vodní nádrže Horní Bečva, kde jsme vzhledem k počasí ani nerozbalovali stany.

Další den ráno jsme pomalu vyrazili ke Slovenským hranicím, změna byla hned po přejetí hranic patrná, krásný silnice, malej provoz, krásná příroda. Na každý benzince Natural 98, na kterej mi Gilera krásně šlapala a naví měla daleko nižší spotřebu než na 95ku. Po příjezdu do Žiliny se nám ztratil Libkin. Když se nás snažil najít, projel zákazem vjezdu a dostal pokutu od Slovenský Policie.

Zastávka na oběd v motorestu kousek za Žilinou

Pak jsme vyrazili kolem Liptovský Mary na Liptovskýho Mikuláše, kde jsme se otočili a hledali jsme kemp kolem Liptovský Mary, jedinej kemp co jsme našli stál 300Sk na osobu na noc, tak jsme vyrazili hledat nějáký tábořiště na divoko. Když jsme našli krásný místečko v přírodě přímo u Mary vyrazily jsme já, Hasan, Sluníčko a Honza do nejbližších potravin pro místní lahváče - Tatran a Corgoň (Král Slovenských pív) a ještě flašu slivovice.

 

Libkin s Tatranem

 

 

Část naší výpravy se byla ten den vykoupat v Maře.

Liptovská Mara

Liptovská Mara

Pak jsme po okolí sesbírali dřevo na oheň, a Mařena si přinesl několik bedel, kterejch tam bylo víc, než kolik jsme kdy předtím viděl.

 

Ve středu ráno se odjezd z tábořiště o něco zdržel kvůli další poruše Čízy.

 

 

 

Se zastávkou v potravnách Jednota, kde se mi podařilo zakoupit čtyři druhy slovenských chrumek (křupek), jsme dorazili do Tater pod Gerlachovský štít. Tam jsme se rozdělili na dvě skupinky, jedna vyrazila pěšky do hor, druhá rovněž pěšky - do hospody.

 

 

 

 

Je pravda, že se v Tatrách hodně rychle mění počasí a tak cestou zpět nás stihnul první déšť.

 

 

 

Navečer jsme s několika zastávkama dorazili do kempu někde pod Bánskou Bystricí, kde jsme si zaplatili chatky.

 

 

Ve čtvrtek jsme vyrazili směrem na jižní moravu.

 

S přerušovaným deštěm jsme přejeli hranice a byly jsme svědky dopravní nehody.

Večer jsme dorazily do Vyškova, kde jsme si v kempu opět zaplatili chatku.

Ráno jsme se byly podívat ještě na Macoše.

 

 

Pak prakticky za trvalýho deště jsme dojeli domů.