Myšlenka založit Gilera motoclub mě napadla právě proto, že jsem s motocykly značky Gilera byl vždy nadmíru spokojen, ale ať jsem se snažil, jak jsem se snažil, najít někoho, kdo jezdí tuto značku bylo vždy velice obtížné. Proto mně napadlo vytvořit www stránky zabývající se touto značkou motocyklu a pokusit se jejich majitele kontaktovat přes internet. Internetové stránky fungují od 24.10.2000. Do 29.9.2001 je shlédlo přes 7000 lidí, od 3.10 stránky fungují na vlastní doméňe www.gilera.cz, ale jen www stránky, to samozřejmě není všechno, pořád jsem byl na všechno sám. Až se mi konečně ozval Petr Cejnar se svým synem – majitelé Gilery CX 125 a společnými silami jsme zorganizovali 1. Gilera sraz Dolce Vita (19-20.5.2001), který se tak stal první akcí Gilera motoclubu. Sraz dopadl i přes malou účast dobře.

Od července 2001 jsme začali rekonstruovat starý statek z roku 1888, který nám začal sloužit jako klubovna, ze stodoly se tak pomalu stala hlavní místnost, kde chceme v budoucnu otevřít motobar. Díky obrovské pracovní pomoci některých členů, dostali tito členové titul "čestný člen" - Třása a Mařena. První akce která proběhla vevnitř byla oslava roku existence Gilera motoclubu 27.10.2001 - 28.10.2001, kdy bylo vše ještě značně provizorní.

Od začátku roku 2002 se Gilera motoclub stal konečně organizací schválenou ministerstvem vnitra, od tohoto roku platí pevné stanovy klubu schválené členskou schůzí a novinkou je, že členství v klubu není podmíněno vlastnictvím motocyklu Gilera.

V kalendáři akci na homepage najdete všechny menší akcičky co pořádáme, jestli máte kdokoliv z vás zájem zůčastnit se, nebo přidat se k nám do klubu, klidně se ozvěte a pozveme vás na nejbližší akci.

Prezident klubu - David Maršík

FOTOGRAFIE KLUBU, podrobnější informace

Podrobnější informace o klubu

Tak to jsem já a bývalé motorky (dnes už nemám ani jednu z nich). V pozadí celokapotovaná JAWA 350, kterou jsem už dávno prodal, pak černá Gilera RC600, a Gilera R1 125.