Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


gilera sp01 nejede - poraďte prosím

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sataniell



Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01 říjen 2009, 15:38    Předmět: gilera sp01 nejede - poraďte prosím Citovat

dobry den mam gileru sp01 .Slapala moc pekne ale nedavno jsem jel a motorka mi z niceho nic chcipla a od ty doby jsem ji nenastartoval .Nevim si uz rady s tim co s tim je .Vycistil jsem karburator vymenilk jsem vzduchac a nepomohlo to .Vzdy to na sitic nastartuje ma to strsne nizky otacky a jak sitic vypnu tak to chvily bezi ale jakmile pridam plyn tak chcipne .dival jsem se i na ten "asi nejäkej" fitr mezi karbecem a motorem a je tam minimalni neteesnost tak si myslim ze by to mnemelo delat nejakou vetsi neplechu.Uz jsem vazne bezradnej prosim poradte mi co mam vyzkouset nebo jak to dat do kupy .neni tam slyset nejakej rachot v motoru trakze si myslim ze pridrenej nebude
predem dekuji
sataniell
v pripade zajmu mi muzete i brnknout na tel.773 486 033
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lybor



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 321
Bydliště: nivnice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01 říjen 2009, 17:42    Předmět: Citovat

kontroloval si jak moc ti z kohoutku teče benzín?není zacpaný kohoutek?může tam téct jen malé množství benzínu a může to zlobit.větrá ti nádrž dobře?nevzniká tam podtlak?v jakém stavu máš přírubu mezi karbecem a válcem?když to chytne tak motor má klidný chod?nebouchá v něm?není motor hlučnější?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PájaSP02



Založen: 2.4.2008
Příspěvky: 155
Bydliště: Novosuchdolská 31,Praha-Suchdol

PříspěvekZaslal: pátek 02 říjen 2009, 00:00    Předmět: Citovat

Ucpaná nasávací dirka na víčku to nebude,to by aspoň chvíli jelo.Spíš bych mrknul na ten kohout nádrže,celej ho vyšroubuj,rozeber a vyčisti.Pak zkus jestli ti svíčka dává jiskru,vyšroubuj jí z hlavy,napoj na kabel a závitem to ukostři tj.přilož k nenalakované části motoru (např. šroub) a zároveň zastartuj-bacha silně tě to kopne pokud to nebude přiložený na tu kostru.
Pokud i toto bude ok,pak je to určitě přidřený!
Kolik to má naje to od poslední výměny pístní sady?Kolik to má vůbec na tacháči,protože co jsem viděl zadřený Gilerky měli všechny cca 20-25 000 Km (výrobce ví,proč doporučuje výměnu po 10 000 Km) - tj. vynechaná druhá výměna.Doporučuji vyhledat opravdu odborníka,páč už možná bude vhodná výměna i ojniční sady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sataniell



Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: sobota 03 říjen 2009, 08:32    Předmět: DEkuji Citovat

Diky moc kluci vase rady vyskousim dnes . Ma najeto 20 000 ale byvalej majitel rikal ze tam menil pist krouzky atd .. takze tam snad problem nebude motor nema nejakej jinej zvuk ale nevim ja nepoznam kdy to je a enni pridreny .jak se to pozna? klapky mezi motorem a karbecem uz taky nejsou nic moc otocil jsem je a chvily to vypadalo ze je to lepsi ale pochvily to uz zas prestalo komunikovat Smile kdyz to startuju strily to do vyfuku nevim jak moc jsou ty klapky dulezite.Vzdy se mi to povede nastartovat na sytic pak ho vypnu drzi to nejaky nizky otacky a kdyz pridam plyn tak to chcipne.Karbec jevycictenej odbornikem .Jestli vas muzu nekoho poprosit tak mi napiste co to dela nedela kdyz je pridrenej motor .Jsem spis takovej kutil dokazu hodne opravit ale strasne nerad bych ten motor rozebral a neco v nem zkurv.. Smile jeste jednou dekuji
44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PájaSP02



Založen: 2.4.2008
Příspěvky: 155
Bydliště: Novosuchdolská 31,Praha-Suchdol

PříspěvekZaslal: pondělí 05 říjen 2009, 22:32    Předmět: Citovat

Čtu tvůj popis závady znovu a znovu a napadla mě jedna banalita,třeba to tím nebude ale co kdyby.V té jízdě co se ti to stalo poprvé,co se dělo s motorkou před tím?Popiš cos ten den dělal (nezajímá mě protentokrát dění u tvojí kámošky Laughing ),ale co se dělo s motorkou,např:ráno jsem jí umyl,naleštil,dolil benzín s táty kaňáku co má béna na sekačku,dofoukl gumy,jezdil,najel cca 50 Km a znovu dotankoval a ujel sotva dva KM a prd a stála....-to je příklad.
Kam tím směřuji,netankoval jsi pár Km před tím?
Kam tím směřuji,neboj už jsme blíž.Malé motory,tedy jejich malé karburátory si neví rady s palivem pokud obsahuje vodu.Vylij všechen benzín do čisté průhledné nádoby,na krátkou dobu stačí čirá PET láhev např. od Dobrý Vody,nech 10-20 min odstát a jukni,není dole u dna voda (ta je těžší než benzín,proto je u dna a proto je potřeba zcela vyprázdnit nádrž).A napiš jak si dopadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ládík



Založen: 30.5.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08 říjen 2009, 18:33    Předmět: blw Citovat

rekni nam jak vypada svicka ja si myslim ze je to hodne chudy kdyz to na sytic chytne - i kdyz fichtl dal takovy cavyky kdyz mel malou jiskru nouzove stacilo dat kontakty bliz sobe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ládík



Založen: 30.5.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08 říjen 2009, 18:36    Předmět: Citovat

jestli to strili do vejfuku tak si myslim ze je ustrizeny magneto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sataniell



Založen: 31.8.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čtvrtek 15 říjen 2009, 14:33    Předmět: Citovat

Diky moc za vase rady byl jsem ted na cestach tak jsem nemel moznost to vyzkouset Smile Bohuzel jsem dnes motorku rozebral a zjistil jsem zeč je to MAGNETEM vnitrek magneta(magnet) je prasklej a jsou tim poskozeny
ty tri civky .NRvite nahodou nekodo kde by se dalo to cele magneto sehnat ? a kolik me to bude stat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crono



Založen: 28.5.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: neděle 18 říjen 2009, 17:58    Předmět: Citovat

čus něco bych měl na gileru náký ty díly kdyžtak se mi ozvi na mobil 604 868 055
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist