Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Prehrivanie motoru RC 125
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DURI
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 05 červenec 2006, 10:47    Předmět: Prehrivanie motoru RC 125 Citovat

Zdravím Vás Gileráci! Potreboval by som poradit ohladom Gilery RC 125.
Neviem z akeho dovodu, ale dost sa mi to hreje, hlavne ked sa jazdi s príverou, a o letnych teplych dnoch ani nehovorim. Vtedy sa mi to zohreje do cerveneho pasma za takých 10-15 min. V zime som mal dole cely valec, ale ziadnu chybu som nenasiel. Piest bol uplne v super stave, valec tiez, kruzky tak isto. Priveru som tiez kontroloval, tak isto OK. Niekto mi vravel ze by to mohlo byt tesnenie pod hlavou, ale aj to je OK. Proste neviem prist ani za toho otca, preco sa to tak hreje. kamarat mi vravel ze by mala, aj za teplych dni, drzat teplotu stale v zelenom pasme. Tak isto dalsi kamarat co ma CRM 125 aj ked jazdi s priverou je stale v zelenom pasme. PROSIM skuste mi nejako poradit. DAKUJEM!!!
Gileram zdar!
Návrat nahoru
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 05 červenec 2006, 14:02    Předmět: Citovat

Akú tam máš chladiacu kvapalinu? Ak tam máš čistý Alicol (nevim čo používaš), tak ten má horšie chladiace vlastnosti ako ke´d je zriedený s vodou....Ale toto by nespôsobovalo až také silné prehrievanie Rolling Eyes
Návrat nahoru
Dudovicz
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 05 červenec 2006, 18:04    Předmět: Citovat

Me se ta moje SP 01 taky prehriva obvzlast ve meste ale i pri normalni jizde...! Chystam se odelat termostat aby to chladilo porad....poradil mi to znamej co si ho taky odelaval na dvou motorkach a nicemu to prej nevadi(teda pokud nehodlas jezdit v zime)!
Návrat nahoru
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06 červenec 2006, 10:15    Předmět: Citovat

Ta moje Gilerka se zase v posledni dobe poradne nezahrala.... Laughing Uvidime co to bude delat po GO...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06 červenec 2006, 17:43    Předmět: Přehřívání Citovat

Jasně, že to musí bejt v zeleným (jestli správně ukazuje teploměr).

Asi bych zkontroloval vodní pumpu. Jestli jede dobře.

Chladiče máš rožhavený, nebo jsou vlažný, když se ti to přehřejvá?

Termostat doporučuju zkontrolovat, ale nevyndávat, pak si s chlazením rozhodně nepomůžeš. Jedině bys musel uškrtit krátkej okruh. Když ho vyndáš, tak jsou oba okruhy otevřený a samozřejmně to jede kupa vody jen krátkým okruhem.
U Giler je často důvod, že špatně chladěj to, že z toho někdo kuchne termostat.

Jo a doporučuju používát nějákou spešl chladicí kapalinu a neředit vodou.
Dál doporučuju nespoléhat se čistě na teploměr. A nepanikařit jen když ručička vleze do červenýho, ale zjistit, jak je to skutečně s teplotou.
Hyhla co má moje bejvalý RC600 jezdí furt s ručičkou v červeným, ale nikdy se mu to neuvaří. Mně zase ručička ukazuje sotva zelený pole, ale podchlazený to nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: čtvrtek 06 červenec 2006, 19:14    Předmět: Citovat

Termostat asi není u všech typů Giler že? Bo já ho tam nemám.. On spíná nějaké ventilátory?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pátek 07 červenec 2006, 21:08    Předmět: Termostat Citovat

Termostat je - asi - u všech typů Giler. (nedával se jen na závodní speciály, ale ty měli celý chlazení malinko jiný).

To co myslíš ty je tepelný čidlo, na spodku chladiče, který spíná ty ventilátory. Maj ho všechny čtyřtakty (dvoutaktní Gileru s ventilátorama jsem zatím neviděl, ale je možný, že některý typy je mají).

Termostat je v takovým plastovým pouzdru - na RC na levý straně pod chladičem, když ho rozděláš, tak by tam měl bejt kovovej termosta, s pružinkou a s takovou objímkou. Třeba na Škodě 120 když ho vyndáš, tak voda jede furt přes chladiče, ale u Giler je to řešený trošku jinak a když ho kuchneš, tak voda jede jak přes chladiče, tak před krátkej okruh.

Je tam k tomu aby podle teploty přepínal, jestli má voda valit přes chladiče, nebo jen hadicí zpět do motoru (aby se zahřála).
No a když se vyndá, tak zůstanou obě cesty volný. Proto pokud ho někdo chce vyndat, je potřeba tu krátkou cestu do motoru zaslepit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal
Anonymní





PříspěvekZaslal: sobota 08 červenec 2006, 10:51    Předmět: Odpoved Citovat

No hosi me to taky delalo dokonce se mi za jizdy zacala voda vylevat z nadrzky,puvodne jsem myslel ze to bylo tesneni pod hlavou, ale az jsem ho vymenil delalo to to same,pak jsem zjistil ze se mi netocilo vodni cerpadlo,sundal jsem bok motoru a na hrideli cerpadla byla asi 2cm dlouha tycinka pomoci ktere na ni drzelo ozubene kolecko ta tycinka byla zlomena, a tak se to ozubene kolecko protacelo a cerpadlo stalo treba budete mit taky takovy problem.Zdarec Wink
Návrat nahoru
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: neděle 09 červenec 2006, 19:41    Předmět: Citovat

Já ho tam asi fakt nemám, protože k termostatu je přivedena nějaká elektrika ne? No já mám jedinou elektrickou součástku v chladícím obvodu čidlo na hlavě válce na teplotu.... Tak teda newim.. Ale mám v podstatě 2 tyto motorky a ani na jedné to nebylo... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dudovicz
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 10 červenec 2006, 09:00    Předmět: to: Michal Citovat

to: Michal

A nemas k tomu naky foto jak si to delal nebo naky jiny kde je to vyfoceny...? A na jake Gilerce to bylo..? Predpokladam ze ten kryt pod kterym se to ukryva je ten jako na prave strane ne ten jak je rozeta spojka atd....?
Návrat nahoru
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 07:25    Předmět: Vodní čerpadlo - termostat Citovat

Podle mně tam termostat máš. Žádná elektrika do něj nevede - je mechanickej. Je v plastovým pouzdru pravděpodobně pod levým chladičem.
Měl by do něho být přívod z chladiče, pak užší hadice vedoucí na pravou stranu motoru a hadice do motoru. A jeho úkolem je přepínat, jestli má voda z motoru běžet zpět do motoru, nebo do chladičů.

Vodní pumpa je pod pravým karterem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rolda
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 07:27    Předmět: Citovat

to:goulash
K termostatu žádná elektrika nevede,je to čistě mechanická součást.
Návrat nahoru
Rolda
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 07:31    Předmět: Citovat

to:goulash
K termostatu žádná elektrika nevede,je to čistě mechanická součást.
Návrat nahoru
DURI
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 10:15    Předmět: Citovat

Semo napsal:
Akú tam máš chladiacu kvapalinu? Ak tam máš čistý Alicol (nevim čo používaš), tak ten má horšie chladiace vlastnosti ako ke´d je zriedený s vodou....Ale toto by nespôsobovalo až také silné prehrievanie Rolling Eyes

Nazdar!
No ja tam mám iba obyčajnú destilku.Myslis ze by to mohol byt problém??
Návrat nahoru
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 10:36    Předmět: Citovat

DURI napsal:
Semo napsal:
Akú tam máš chladiacu kvapalinu? Ak tam máš čistý Alicol (nevim čo používaš), tak ten má horšie chladiace vlastnosti ako ke´d je zriedený s vodou....Ale toto by nespôsobovalo až také silné prehrievanie Rolling Eyes

Nazdar!
No ja tam mám iba obyčajnú destilku.Myslis ze by to mohol byt problém??

Záleží od toho z akého materiálu máš chladič. Chladiaca kvapalina totiž nespôsobuje koróziu narozdiel od vody...
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist