Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Náhon k otáčkoměru na RX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: čtvrtek 29 červen 2006, 18:45    Předmět: Náhon k otáčkoměru na RX Citovat

Komu nefunguje náhon k otáčkoměru na RX, tak může použít náhon k tachometru od JAWA 350. Musí se zkrátit asi o 10cm, ale jeden konec se nechá použít, (k motoru), ale musí se vyměnit převlečná matice která drží náhon u motoru, a druhý konec se převleče AL trubičkou přes otáčkoměr. Pokud nevlastníte originál bowden, tak konec u otáčkoměru musíte zalít epoxidem, a u motoru je potřeba sehnat odpovídající matici. Měl jsem štěstí, že jsem měl originální bowden. Sice bez vnitřních čtyřhranů, ale převlečnou matici jsem měl.
Úprava trvala asi 30 minut, i s hledáním materiálu a zkrácením bowdenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: úterý 18 červenec 2006, 09:13    Předmět: Citovat

Ahoj, mám stejný náhon tachometru na své Gileře jako na RX, mám i originální bowden. Stejně jsem to ale moc nepochopil jak to zprovoznit... Takže vezmu lanko z 350ky, ale když ho zkrátím tak už nebude mít na jednom konci čtyřhran ne? Taky nevím co je převlečná matice, to je matice na koncích, kterýma se bowden uchytí? Díky za rady... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: úterý 18 červenec 2006, 20:35    Předmět: Citovat

Zdar, takže si mě donutil jít udělat fotky, ale bohužel jen na straně motoru, masku jsem nechtěl sundávat, protože to není již original, a mám tem teď z 350. Takže k tomu náhonu.
Až se podíváš na fotky, tak to pochopíš, jsou tam ještě texty, tak snad ti to pomůže. Jo, ten náhon se z jedný strany nechá vyndat, tak tu stranu zachováš. Myslím to vnitřní lanko. Bowden zkrátíš na straně plechové trubičky, přes kterou se přetahuje ta převlečná matice.
Na druhý strane je taková větší hliníková masa s drážkou uprostřed. Tu jsem odbrousil na brusce až na průměr vstupu otáčkoměru, a přes toto spojení jsem natáhl další AL trubičku.
Vnitřní čtyřhran se nechá po nahřátí sundat.
Upozornění: Po zkrácení bowdenu na míru, musíš nechat vnitřní lanko delší, protože při ohybu se zkracuje, a dřelo by ti.
Fotky najdeš když klikneš na seznam uživatelů a tam je u mě odkaz na www good
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: středa 19 červenec 2006, 21:20    Předmět: Citovat

Díky, moc za pomoc! Zkusím to nějak zbastlit.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: čtvrtek 20 červenec 2006, 12:28    Předmět: Citovat

Jasně, určitě na něco přijdeš, chce to trochu experimentovat, a zapnout mozek. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SniperDave
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 01 září 2006, 21:31    Předmět: Citovat

jenom dotaz mohl byh tento zpusob pouzit na RC600R?kdyz nahon k tachometru je od kola k budiku?Nebo bych mohl zaexperimentovat a zkusil ty dva konce pripajet a pak zarovnat?
Návrat nahoru
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: sobota 02 září 2006, 08:29    Předmět: Citovat

No v podstatě by to mělo jít také, ale tady musíš experimentovat - mě funguje. Náhony budou konstrukčně podobné. Jinak s tím lepením jak jsi psal, tak mě se to nepodařilo - u budíku na otáčkoměru byl plastový uchycení a to bylo ulomený. Nahradil jsem ho rovnou trubičkou stejného průměru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SniperDave
Anonymní





PříspěvekZaslal: neděle 03 září 2006, 16:47    Předmět: Citovat

ne ,tak jsem to nemyslel jsem to spatne popsal.Primo samotnej nahon ten drat ktrey se posouva uvnitr bovdenu mam par cm za ti kolinkem(hlinik) zlomeny a kdyby se mi to podarilo vytahnout a pripajet tak by to mohlo jit,jde mi spise o to ,jestli by to nevadilo kdyby 2cm toho dratku byly neohybatelnelne,rekl bych ze by to moc nevadilo,protoze je to v mistech kde se to jiz neohyba a drzi tvar
Návrat nahoru
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: neděle 03 září 2006, 20:05    Předmět: Citovat

No nevím, RC nemám a u RX nebylo žádný koleno, tam to bylo rovně s osou budíku. Vyfoť to a dej to na web a on už někdo poradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SniperDave
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 04 září 2006, 10:31    Předmět: Citovat

dej to na web,se ti rekne kdyz nikde nemam stranky a proramovta v jazykach taky neumim,ale pokusim se rict kamosovy aby je dal na svoje stranky

a nebo me ted napad hustej napad:),umistim to nekam na profil(lide.cz...)
Návrat nahoru
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: pondělí 04 září 2006, 20:08    Předmět: Citovat

Zkus http://www.album.cz/homepage/ tam se zaregistruj a měl bys místo pro fotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist