Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


GO oprava motoru - servis, nebo na koleně? Poraďte.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: neděle 11 červen 2006, 17:46    Předmět: GO oprava motoru - servis, nebo na koleně? Poraďte. Citovat

Tak jsme jeli s partou na buchláky a cestou zpátky mi začalo něco mlátit v motoru, zamáčk jsem spojku tak to zdechlo... Sundal jsem pred chvili hlavu a valec.... Pist je na vyhozeni bo ma na povrchu vrypy od částí asi ložiska... Jehličkové ložisko na čepu pístu je v pořádku ale to na klice jde hodně ztuha... A teď mám dilema.. Pustit se to opravy sám a nechat si pouze zlisovat kliku, nebo to mám dát do servisu kde budu mít jistotu? Problém je z penězma... Je to tak složité vyměnit ložiska atd.? Zkušenosti s GO motoru mám tak z Jawky.... Rolling Eyes Poslední možností je sehnat druhý motor, který ale může být v hroznym stavu... Tedka fakt newim co mam delat Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pondělí 12 červen 2006, 17:36    Předmět: GO Citovat

To zamrzí s tím motorem Crying or Very sad

Jestli jsi generálkoval jawku, tak bych se toho nebál. A v servisu stejně nemáš jistotu. Jen že zaplatíš dost peněz. Ale můžou to odfláknout i tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: pondělí 12 červen 2006, 19:54    Předmět: Re: GO Citovat

David napsal:
To zamrzí s tím motorem Crying or Very sad

Jestli jsi generálkoval jawku, tak bych se toho nebál. A v servisu stejně nemáš jistotu. Jen že zaplatíš dost peněz. Ale můžou to odfláknout i tam.
Ložiska je tam nutné nějak napasovat a my to dělali tak že karter jsme dali do trouby a ložisko do sněhu... Ale na gileře se toho docela bojím... Jako motor rozpulím podívám se co a jak pak dám echo... Kdyby jste někdo měli motor na prodej tak se ozvěte... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Danny
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 13 červen 2006, 10:20    Předmět: GO Citovat

Presne tohle uplne samy se mi stalo pred 2 mesici...Lozisko na cepu pistu bylo v poho,ale to na klice v hajzlu.Vylitaly mi jehlicky a jedna jehlicka letela pres pist a zapichla se do boku pistu.Takze ve valci mam rejhu jako svine (vyvarit+nikasil) a na pistu mi to skriplo pistni krouzek takze kdybych se ho snazil oddelat tak praskne.Pri koupi Gilery jsem k tomu dostal jeste jeden motor a oba jsem rozpulil,prehodil kliky s ojnici dal tam ten valec,pist,nema to teda ten vykon,ale jede to...tak hodnre stesti...pri puleni si dej pozor asi jen na vymezovaci podlozky,jinak je to podle me docela dost jednoduchej motor...
Návrat nahoru
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 10 srpen 2007, 00:57    Předmět: Citovat

Mnohí ste už určite generálkovali motory... Zaujíma ma cena. Môj valec musí ísť na výbrus a tým pádom potrebuje nový nicasil. Preto rozmýšľam, či sa mi neoplatí viac Polini sada. Tá vraj obsahuje valec, tesnenia, hlavu, piest a krúžky. Ďalej by ma tiež zaujímalo, či sa niekde dá zohnať nový mixér, lebo miešanie s benzínom sa mi môže stať osudným pri prudkom ubratí v otáčkach Rolling Eyes
Návrat nahoru
tiigr



Založen: 1.6.2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: neděle 12 srpen 2007, 19:49    Předmět: Citovat

Semo napsal:
Mnohí ste už určite generálkovali motory... Zaujíma ma cena. Môj valec musí ísť na výbrus a tým pádom potrebuje nový nicasil. Preto rozmýšľam, či sa mi neoplatí viac Polini sada. Tá vraj obsahuje valec, tesnenia, hlavu, piest a krúžky. Ďalej by ma tiež zaujímalo, či sa niekde dá zohnať nový mixér, lebo miešanie s benzínom sa mi môže stať osudným pri prudkom ubratí v otáčkach Rolling Eyes

Kolik stojí sada od Polini? Zvlášť píst, kroužky stojí myslím 3000,- a nikasil 2500,-. A neni to nahodou tak, že na Polini válec nejde dát přívěra? Slyšel jsem, že je větší, nebo tak něco. Jinak samozřejmě nová sada pístu a válce by byla nejlepší a ještě ojniční sadu a ložiska karteru a pohodička... to bych bral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 16 srpen 2007, 16:50    Předmět: Citovat

Konečne som sa odhodlal tam zavolať... stojí to 12000 Sk a je tam válec (bez prívery), sada tesnení, piest, krúžky, piestny čap. Len som sa zabudol spýtať na kity zväčšujúce objem... I keď otec ma od toho odhovára, vraj to nevydrží kľuka... Rolling Eyes
Návrat nahoru
lybor



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 321
Bydliště: nivnice

PříspěvekZaslal: středa 05 září 2007, 17:36    Předmět: Citovat

čau všichni.co všechno mám měnit při GO motoru??myslím tím jestli jen ty základní ložiska,gufera nebo jste někdo měnily i ty valivé ložiska co jsou v kolečkách??rozpůlil jsem totiž rezervní motor a že si ho dám do kupy, protože mě na motorce už klepe klika.a je normální že klika není nalisovaná v ložiscích v kartrech?(jak např u jawy)?kliku jsem s ložisek sundal rukama a nemusel jsem použít žádný stahovák.

Ještě jedna věc.Někdy když se chci rozjet a řadím jedničku tak mě jakoby začalo něco v motoru dřít a je seplá spojka.když se rozjíždím s víc plynem tak to nezdechne.ale když se rozjíždím jen s trochou plynem tak mi to zdechne.jakmile zmáčknu znova spojku tak je vše ok.stavá se mi to tak jednou za 14dní.to je asi po 200-300km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lybor



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 321
Bydliště: nivnice

PříspěvekZaslal: pondělí 10 září 2007, 19:38    Předmět: Citovat

up!
lybor napsal:
čau všichni.co všechno mám měnit při GO motoru??myslím tím jestli jen ty základní ložiska,gufera nebo jste někdo měnily i ty valivé ložiska co jsou v kolečkách??rozpůlil jsem totiž rezervní motor a že si ho dám do kupy, protože mě na motorce už klepe klika.a je normální že klika není nalisovaná v ložiscích v kartrech?(jak např u jawy)?kliku jsem s ložisek sundal rukama a nemusel jsem použít žádný stahovák.

Ještě jedna věc.Někdy když se chci rozjet a řadím jedničku tak mě jakoby začalo něco v motoru dřít a je seplá spojka.když se rozjíždím s víc plynem tak to nezdechne.ale když se rozjíždím jen s trochou plynem tak mi to zdechne.jakmile zmáčknu znova spojku tak je vše ok.stavá se mi to tak jednou za 14dní.to je asi po 200-300km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist