Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


XR1 chcípá a vynechává

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
l1bi



Založen: 6.6.2012
Příspěvky: 18
Bydliště: Mirotice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 13 září 2012, 06:46    Předmět: XR1 chcípá a vynechává Citovat

Zdravím příznivce jejto značky před časem jsem si pořídil XR1 na cesty do práce z počátku jsem pozoroval jen běžné závady ohledně výkonu a elektriky, lehce připečená vůbec neutáhne 6tku a po výměně všech žárovek to svítilo asi týden a zase vše popraskané+to že někdy dobijí a někdy neé toho jsem se všiml na budících stav paliva a teploty.
Tak k problému přibližně 3 měsíce jezdila bez jakýchkoli problémů za každého počasí ale asi před týdnem jsem po ránu nastartoval to dosti vynechávala a silně vibrovala a dojel jsem na půl cesty do práce zdechla za jízdy a pak už jen chytne a chcípne a pořád dokola už jsem měl mockrát venku karbec nádrž čistou a jako kdyby tam nešel benzín tedy směs E85+benz(2:1) Wink ,když jsem namísto přímazu napojil přívod paliva tak vydržela běžet déle ale po otevření přívěry cca 10s se zadusí a chcípne.
¨Prosím můžete mi někdo ofotit jak a kam jsou zapojené přepadové hadičky z karburátoru a k čemu je otvor o průměru asi 8mm na levé straně na motoru pod karburátorem?Předchozí majitel skoro vše odojil a pak nevěděl co a kam a spoustu toho postrácel tak bych chtěl ještě vědět co vše je ukryté pod sedadlem elektrika mám tam odpojené 4 konektory,jeden je od baterie červený + jeden ze svazku a dva na volno děkuji za rady good V sobotu jedu pro druhou s náhradním polomotorem ale že také není kompletní Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DaveN



Založen: 13.6.2011
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čtvrtek 13 září 2012, 20:43    Předmět: Citovat

Clovece,pripecena elektrika...To neni jen tak! Very Happy .Projdi si multimetrem kabely,nekde se ti prosoupal kabel a zkratuje to.Zmer vystupni napeti z regulatoru pri ruznych otackach. Lejt do motorky smes ethanolu a benzinu je dalsi silenost,ten motor nema rezervy na spalovani takove smesi,jako maj auta,lej tam cisty N95 a nevymyslej kraviny,to co usetris na benzinu zaplatis na servisu.
,,když jsem namísto přímazu napojil přívod paliva tak vydržela běžet déle ale po otevření přívěry cca 10s se zadusí a chcípne. ´´ nechapu,to jsi odpojil hadicku z oilmasteru do karburatoru?
Prepadove hadicky resit vubec nemusis,kdyz mas spravou hladinu,tak ti nic z karburatoru nepotece a kdyz jo,at si to kapne kamkoliv. ten ,,otvor´´ na motoru pod karburatorem bude nejspis odfuk ,ten by mel byt vyvedeny do airboxu.Nafot to

Jinak na http://www.gilera.cz/Dokumentace/servisky.htm mas elektricke schema i navod,projdi si to,pripadne to projed pres google translator,jestli neumis jazyk good
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
l1bi



Založen: 6.6.2012
Příspěvky: 18
Bydliště: Mirotice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 18 říjen 2012, 09:04    Předmět: Citovat

Tak problém se chcípáním jsem pořešil už běží a chytá jak má drží volnoběh,jj ale oilmaster jsem neodpojil ale do nádržky jsem nalil benzín s olejem a jináč stále jezdím na směs ethanolu s naturalem je to mnohem svižnější než na samotný natural už se mi to ani nehřeje měl jsem prasklinu na hlavě tak ztrácela tlak a nefungoval termostat to už je vše v pořádku ale co mne stále štve je ta elektrika s těch servisek se nedá poznat co je jáký drát.Včera jsem to přeměřoval u relé a červeno černý drát mi dává 2,4v cervený 2,6v a žluté jsou úplně hluché ani žádný odpor tak jsou asi někde pod zapalováním přervané nebo nevím jak na nich.Když odpojím baterku a za chodu změřím výstup na světla tak tam mi jde pouhých 3,5v Evil or Very Mad ten otvor pod karburatorem jsem napojil do přepadu podle fotek z netu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist