Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Prehrivanie motoru RC 125
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 12:42    Předmět: Citovat

Zase jsem o něco chytřejší.... Mám jeden chladič, není rozdělený, ale na levé straně je opravdu malá plastová klabička u spodního vývodu... To bude asi ono... Musí se to nějak čistit? Protože motorka v poslední době nikdy neukázala správné ohřátí, ani při velké zátěži..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DURI
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 11 červenec 2006, 13:21    Předmět: Re: Přehřívání Citovat

David napsal:
Jasně, že to musí bejt v zeleným (jestli správně ukazuje teploměr).

Asi bych zkontroloval vodní pumpu. Jestli jede dobře.

Chladiče máš rožhavený, nebo jsou vlažný, když se ti to přehřejvá?

Termostat doporučuju zkontrolovat, ale nevyndávat, pak si s chlazením rozhodně nepomůžeš. Jedině bys musel uškrtit krátkej okruh. Když ho vyndáš, tak jsou oba okruhy otevřený a samozřejmně to jede kupa vody jen krátkým okruhem.
U Giler je často důvod, že špatně chladěj to, že z toho někdo kuchne termostat.

Jo a doporučuju používát nějákou spešl chladicí kapalinu a neředit vodou.
Dál doporučuju nespoléhat se čistě na teploměr. A nepanikařit jen když ručička vleze do červenýho, ale zjistit, jak je to skutečně s teplotou.
Hyhla co má moje bejvalý RC600 jezdí furt s ručičkou v červeným, ale nikdy se mu to neuvaří. Mně zase ručička ukazuje sotva zelený pole, ale podchlazený to nemám.



Nazdar David!

No takto:
Vodná pumpa sa toci, voda cirkuluje, vidno to aj v chladici, ze stale priteka nova.

Ked sa zohreje, tak chladič je hore taky ze neudrzis na nom ruku,dole to je trochu lepsie,ale aj tak na nom ruku dlho neudrzis.

Termostat tam nebol uz ked som ju kupil.A medzi kratky okruh som dal uz davno ventil,ktory brani prechodu vody spat,ale nepomohlo.

A chladiacu kvapalinu mam obycajnu destilku,malo by tam byt nieco ine???

Jedna vec co som neskusal bolo zmeranie teploty vody teplomerom, ale myslim si, ze cidlo je v poriadku, pretoze ked sa to prehrieva, tak aj motor je dost, dost teply.Aka by mala byt ta teplota vody???
DIKI MOC!!!
Návrat nahoru
Rolda
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 12 červenec 2006, 01:06    Předmět: Citovat

to Duri:
Voda by měla mít teplotu pod bodem varu,což je celkem pochopitelný.To znamená ideálně kolem 80ti stupňů,to proto že termostat má jistou setrvačnost a náporový chlazení při pomalý jízdě taky moc dobře nefunguje.
Destilovanou vodu bych si do motorky nikdy v životě nenalil.Voda je hold voda a nikdy není sto procentně čistá.Chladící kapalina obsahuje látky pro ochranu hliníku,......Měl jsem v rukou motor po zásahu vody a byl tak zoxidovanej,že se mi málem rozsypal v ruce.
Návrat nahoru
Ivan
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 23 listopad 2006, 20:37    Předmět: Citovat

gilera 350 dakota at to tocim jak to tocim tak ju neprehreju, jeste jsem ju nedostal do cervenyho, ale vetraky mi uz parkrat bezely, hlavne kdyz to necham stat na miste, inac treba v kolone kdyz se neda predjizdet tak se to taky povazlive zahrejva.. ale ja mam dve sahary Hurá takze to vpohode uchladim....


jinak oba chladice vycisteny, termostat a pumpa revize. vsude nove hadice..

a kapalina: ja ziju v horach furt mraziky uz od zari, mam tam celorocne cistou nemrzku..
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist