Obsah fóra GILERA motoclub GILERA motoclub
Fórum pro příznivce motocyklu GILERA
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Gilera motoclubDomovská stránka klubu   RegistraceRegistrace 
 Předpověď počasí   Vzkazník - ChatVzkazník - Chat   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Mixér

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: neděle 04 červen 2006, 20:27    Předmět: Mixér Citovat

Mám dotaz, jak jste na tom ze spolehlivostí mixéru? Bratr kvůli němu na Gileře 2x zadřel, takže hned jak jsem já Gilerku koupil tak jsem ho preventivně odpojil.... A jaký olej lijete? Já Agip 2T Racing, a je to opravdová voňavka a podle mě je dost kvalitní za přijetelnou cenu... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: neděle 04 červen 2006, 22:00    Předmět: Citovat

Zdravím, no já jí zas tak dlouho nemám, ale mix byl již odpojen, a bylo mi doporučeno původním majitelem, že tam míchá olej do sekačky v poměru 1:40. Olej je to na 2T, a pro vysokootáčkové motory. Takže nevím.
Koukni na můj profil, tam najdeš www a tam je i vidět odpojený mix.
Čau Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
David
Moderátor


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pondělí 05 červen 2006, 16:08    Předmět: Mixér Citovat

O mixéru se toho už napsalo ve starý knize - s Roldou jsem měl dokonce rozepři Laughing - jen zlehka Cool
Měl jsem 3 Gilery 125ccm a mixér jsem používal jen u jedný z nich. Olej v benzinu je prostě jistota, s mixérem nikdy nevíš, kdy se něco podělá a nemáš nejmenší šanci to poznat dřív, než se to zadře. I když pokud bych koupil Gileru novou, určitě bych ho používal - dávkuje to lépe podle potřeby (když je to správně seřízený) než když to tam naleju 1:50ti.
Ale na starou motorku z Xtý ruky je přeci jen lepší to dát do nádrže. Já používal leta 1:50ti Castrol Super TTS - plná syntetika, později Q8 RX 2T Extreme, taky plná syntetika (dobrá cena, kvalita údajně horší než Castrol) Rozhodně nedoporučuju na oleji šetřit. Jeden týpek mně přesvědčoval že je to jedno, dal do Gilery RRT 125 M2Tčko a ujel s tím asi 150km. Pak šlus. Kroužky zapečený do pístu.
Asi rok jsem jezdil na R1 125 (moje druhá R1) a používal jsem mixér bez jakejchkoliv potíží. Ale to doporučuju fakt jen v případě, že to má člověk všechno prolezlý a 100%tně věří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: úterý 06 červen 2006, 09:25    Předmět: Citovat

Jj, na oleji bych taky určitě nešetřil... Já tam liju jedině "plnou" syntetiku, lil jsem tam ze začátku Valvoline 2T Racing (to je nějakej speciální, ani se nemá používat do mixéru, protože je nezředěný)... Mno ale byl strašně drahý, přes 5tikilo za litr... Pak jsem tam lil motul 600, ten byl taky dobrý, ale dost to smrdělo za motorkou když jsem jel... A teďka ten Agip.. Připadá mi z nich nejlepší, jak v ceně tak v poměru ke kvalitě... M2T bych tam nenalil ani kdyby mě mučili.. Rolling Eyes
Na ten mixér mám zhruba stejný názor jako ty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radar



Založen: 3.6.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: úterý 06 červen 2006, 21:29    Předmět: Citovat

Ten Agip 2T Racing ti jenom schvaluju je to plná syntetika pro závodní účely takže použitím v normální motorce tím rozhodně nic nezkazíš je dělanej na bázi ricynu takže proto ta krásná vůně. A navíc většina italskejch značek Agip sama doporučuje. Dával sem ho do své Cagivy 125 a byla naprostá spokojenost, můžu jenom doporučit. Jinak já jezdil 4 roky s mixem a navíc sem přimíchával do nádrže asi 1:100 nekouřilo to a měl sem jistotu že když se čerpadlo vysere tak to ta plná syntetika 1:100 ještě zvládne namazat. To se mě osvědčilo asi nejvíc! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: úterý 06 červen 2006, 21:33    Předmět: Citovat

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale jak příjdeš na to že čerpadlo nemaže? Je to určitě lepší nežto nechat uplně bez oleje ale podle mě to moc nepomůže a akorát je to nepraktické.. To radši rovnou do nádrže a mám vystáráno... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda315
Site Admin


Založen: 31.5.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: pátek 09 červen 2006, 10:24    Předmět: Citovat

Jak to řešíš, když jsi na cestě? Když tankuješ, tak tam přimícháváš olej do nádrže? Vozíš sebou trochu oleje, kdybys musel kupovat benzín?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: pátek 09 červen 2006, 11:21    Předmět: Citovat

admin napsal:
Jak to řešíš, když jsi na cestě? Když tankuješ, tak tam přimícháváš olej do nádrže? Vozíš sebou trochu oleje, kdybys musel kupovat benzín?
Přesně tak, vozím sebou olej.. Jednou se mi ale stalo, že jsem zjistil že olej sebou nemám a už jsem měl natankováno... Rolling Eyes Naštěstí mě kámoš vzal domů pro olej... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 21 červen 2006, 21:15    Předmět: Citovat

Ja som teraz kúpil 125 XR2 a mixér tam je zapojený. Motorka je v dobrom stave a aj predávajúci bol seriózny. Dúfam, že to tak bude aj naďalej Rolling Eyes

Neviem, aký olej mám naliať... Valvoline oleje mi ponúkajú za dobré ceny, ale neviem, či polo alebo plnú syntetiku. Môže sa niečo stať, ak nalejem do polosyntetiky plnú alebo naopak? Asi by som mal vyjazdiť ten olej, čo tam mám a až tak naliať nový ne? Neviem, aký tam bol predtým Embarassed Confused
Návrat nahoru
Radar



Založen: 3.6.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 22 červen 2006, 12:08    Předmět: Citovat

Semo: Nemužu ti doporučit nic jiného než plnou syntetiku. Na cenu se nedívej, je to sice pálka ale věř mě: za GO motoru by to byla pálka daleko větší než těch pár korun navíc za litr oleje oproti polosyntetice. Nespolehej se radsi na vyjeti stareho oleje abys pak najednou nezjistil že "jedeš" ůplně bez oleje, radši hned dolej do plna a snaž se pravidelně doplňovat náržku! Oleje klidně smíchej na škodu to není a stejně už se asi nikdy nedozvíš co tam bylo doteď Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 22 červen 2006, 13:47    Předmět: Citovat

Radar napsal:
Semo: Nemužu ti doporučit nic jiného než plnou syntetiku. Na cenu se nedívej, je to sice pálka ale věř mě: za GO motoru by to byla pálka daleko větší než těch pár korun navíc za litr oleje oproti polosyntetice. Nespolehej se radsi na vyjeti stareho oleje abys pak najednou nezjistil že "jedeš" ůplně bez oleje, radši hned dolej do plna a snaž se pravidelně doplňovat náržku! Oleje klidně smíchej na škodu to není a stejně už se asi nikdy nedozvíš co tam bylo doteď Cool

Už som kúpil polosyntetiku Mad Skúsim ísť do predajne, či mi to nemôžu vymeniť...bloček som si nechal Rolling Eyes ....Ináč díky Wink
Návrat nahoru
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 16 březen 2007, 11:45    Předmět: Citovat

Nejaká rada ako zistím, či je mixér funkčný?
Návrat nahoru
goulash



Založen: 4.6.2006
Příspěvky: 140
Bydliště: Zašová u Val. Mezu

PříspěvekZaslal: pátek 16 březen 2007, 15:38    Předmět: Citovat

No dělal bych to tak, že bych mazal přímo do benálu v poměru 1:50 a vývod mixéru zapojil do lahvičky kterou bych někam přichytil Smile Kamoš to tak na aprilce taky tak chvilku měl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Semo
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 10 duben 2007, 14:35    Předmět: Citovat

A dá sa mixér kúpiť nový? Na Talianov je to s ND dosť bieda, ale ak to nestojí nejak extra veľa, tak by som to kúpil ale len NOVÉ Exclamation
Návrat nahoru
lybor



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 321
Bydliště: nivnice

PříspěvekZaslal: úterý 10 duben 2007, 16:31    Předmět: Citovat

a jaká je příčina toho že mixér odchází?že se vyběhá ten pístek uvnitř??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra GILERA motoclub -> 2 takty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com

Počasí

TOPlist